Goji marjad – miks just Sinu tervisele?

Hiina legendi kohaselt on goji marjad tervisele väga kasulikud!

  • Võta kaalus alla. Aasias läbi viidud kehakaalu langetamist käsitlenud uurimuse ajal anti katseisikutele igal hommikul ja igal õhtul Goji’t. Tulemused olid suurepärased. Enamik patsientidest võttis kaalus märkimisväärselt alla. Ühes teises uuringus selgus, et Goji’s leiduvad polüsahhariidid aitavad kehakaalu langetada seetõttu, et need muundavad toidu energiaks, mitte rasvaks.
  • Leevendab peavalu ja vähendab uimasust. Traditsiooniline hiina meditsiin peab peavalu ja pearingluse põhjuseks sageli neerude yin (eluline olemus) ja yang (funktsioon) tasakaalustamatus. Goji on üks kõige sagedamini yin / yang tasakaalu taastamiseks kasutatavatest taimedest.
  • Maga paremini. Kogu Aasias on Goji’t pikka aega kasutatud unetuse loodusliku ravimina. Mitmed meditsiinilised uurimused, kus osalesid eakad inimesed, näitavad, et peaaegu kõik patsiendid väitsid, et nended une kvaliteet paranes Goji tarbimise ajal.
  • Nägemine paremaks. Juba iidsetest aegadest peale on Goji marjad Hiinas olnud väga populaarsed nägemise parandamise abivahendid. Tänapäeval on Hiina teadlased avastanud, et kui süüa Goji marju, lüheneb silmade pimedusega kohanemise aeg. Samuti paraneb nägemine hämaruses. Patsientidel, kes sõid Goji’t, vähenes silmade pimeala. Mõjus antioksüdant karotenoid võib aidata ära hoida ka makuladegeneratsiooni ja kaed.
  • Tugevda oma südant. Goji marjad sisaldavad seskviterpeeni (cyperone), mis mõjub hästi südamele ja vererõhule. Antotsüaniinid aitavad säilitada pärgarterite vastupidavust ja tervist.
  • Halbade lipiidide peroksüdatsioon. Kolesterool ja teised vere lipiidid võivad muutuda väha kahjulikuks, kui nad hakkavad moodustama lipiidide peroksiide. Kleepuvate lipiidide peroksiidide akumulatsioon veres võib põhjustada südame-veresoonkonna haigusi, infarkti, ateroskleroosi ja insulti. Goji marjad suurendavad veres leiduvate oluliste ensüümide taset, mis pärsib ohtlike lipiidide peroksiide moodustumist.
  • Suurenda vastupanuvõimet haigustele. Vabade radikaalide superoksiidid mängivad olulist rolli haigestumiste ning haiguse kulu mõjutamisel. Superoksiide neutraliseerib kehas ensüüm superoksiid dismutase (SOD), kuid mida vanem on inimene, seda vähem toodab organism SODi. Olenemata vanusest võivad igapäevaelu pinged häirida organismi võimet toota piisavalt SODi. Kui tarbida Goji’t, suureneb oluliste SOD-ensüümide hulk (kuni 40% võrra).
  • Tugevda immuunsüsteemi. Immuunsüsteem on teie keha ‘relvajõud’. Rohkem kui 40 aastat kestnud uurimistööd on näidanud, et Goji marjad aitavad immuunsüsteemi reguleerida — see aitab juhtida ja kontrollida paljusid organismi kaitsefunktsioone. Goji’s leiduvad polüsahhariidid parandavad ja tasakaalustavad immuunsüsteemi erinevate rakkude, sh T-rakkude, tsütotoksiliste T-rakkude, NK rakkude, lüsosüümide, tuumornekroosifaktor-alphati ning immunoglobuliin IgG ja IgA, tegevust.

OSTA GOJI MARJAD SIIT!

goji marjad ehk harilik taralong


Fatal error: Uncaught TypeError: implode(): Argument #2 ($array) must be of type ?array, string given in /data02/virt47056/domeenid/www.goji.ee/htdocs/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php:518 Stack trace: #0 /data02/virt47056/domeenid/www.goji.ee/htdocs/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php(518): implode(Array, '|') #1 /data02/virt47056/domeenid/www.goji.ee/htdocs/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php(311): MatthiasMullie\Minify\CSS->shortenHex('html{font-famil...') #2 /data02/virt47056/domeenid/www.goji.ee/htdocs/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/Minify.php(111): MatthiasMullie\Minify\CSS->execute(NULL) #3 /data02/virt47056/domeenid/www.goji.ee/htdocs/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/functions/minify.php(474): MatthiasMullie\Minify\Minify->minify() #4 /data02/virt47056/domeenid/www.goji.ee/htdocs/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/vendors/classes/class-minify-html.php(212): rocket_minify_inline_css('html{font-famil...') #5 [internal function]: Minify_HTML->_removeStyleCB(Array) #6 /data02/virt47056/domeenid/www.goji.ee/htdocs/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/vendors/classes/class-minify-html.php(107): preg_replace_callback('/\\s*<style(\\b[^...', Array, '<!DOCTYPE html>...') #7 /data02/virt47056/domeenid/www.goji.ee/htdocs/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/vendors/classes/class-minify-html.php(48): Minify_HTML->process() #8 /data02/virt47056/domeenid/www.goji.ee/htdocs/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/front/minify.php(74): Minify_HTML::minify('<!DOCTYPE html>...', Array) #9 /data02/virt47056/domeenid/www.goji.ee/htdocs/wp-includes/class-wp-hook.php(324): rocket_minify_html('<!DOCTYPE html>...') #10 /data02/virt47056/domeenid/www.goji.ee/htdocs/wp-includes/plugin.php(205): WP_Hook->apply_filters('<!DOCTYPE html>...', Array) #11 /data02/virt47056/domeenid/www.goji.ee/htdocs/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/front/process.php(267): apply_filters('rocket_buffer', '<!DOCTYPE html>...') #12 [internal function]: do_rocket_callback('<!DOCTYPE html>...', 9) #13 /data02/virt47056/domeenid/www.goji.ee/htdocs/wp-includes/functions.php(5420): ob_end_flush() #14 /data02/virt47056/domeenid/www.goji.ee/htdocs/wp-includes/class-wp-hook.php(324): wp_ob_end_flush_all('') #15 /data02/virt47056/domeenid/www.goji.ee/htdocs/wp-includes/class-wp-hook.php(348): WP_Hook->apply_filters('', Array) #16 /data02/virt47056/domeenid/www.goji.ee/htdocs/wp-includes/plugin.php(517): WP_Hook->do_action(Array) #17 /data02/virt47056/domeenid/www.goji.ee/htdocs/wp-includes/load.php(1270): do_action('shutdown') #18 [internal function]: shutdown_action_hook() #19 {main} thrown in /data02/virt47056/domeenid/www.goji.ee/htdocs/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php on line 518